Sistempark.net | Arıtma ve Çevre Teknolojileri | Aktif Karbon Filtreler - Sistempark.net | Arıtma ve Çevre Teknolojileri
2189
single,single-post,postid-2189,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,large,shadow3

BLOG

Aktif Karbon Filtreler

04 May 2015, by sistempa in Genel

k-aktif-karbonSuda istenmeyen klor; renk, tat , koku veren eriyik gazlar; artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Aktif karbon kömürümsü ancak çok geniş yüzey alanına (1000- 1500 m2/gr) sahip bir malzemedir. Aktif karbon fıltrenin verimliğini, filtre yatağında kullanılan aktif karbonun özellikleri ve suyun fıltrasyon hızının doğru seçilmiş olması belirler. Aktif Karbon Sistemlerde, suyun arıtılması esnasında filtrasyon mekanizmasının yanında absorpsiyon mekanizması da işlem yapmaktadır; Bu sebeple Aktif Karbon Filtreler fizikokimyasal arıtma yapan sistemlerdir.

Aktif Karbon Filtreler, insan müdahalesine gerek duymaksızın tam otomatik olarak çalışır. Günde 15-20 dakika süre ile otomatik ters yıkama işlemini yapan Aktif Karbon Filtre bu şekilde kendisini yeniler.

Aktif karbon ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir diğer konu, mineral yatağının bakteri üremesi için uygun ortam oluşturabilmesidir. Çünkü, aktif karbon organik maddeyi bünyesinde biriktirir ve eğer suda bakteri varsa bakteri bu organik maddeyi besin olarak kullanarak üreyebilir. Bu gibi durumlarda bakteri kaçağı oluşumu mümkündür. Bu sebeple aktif karbonun öncesinde ve sonrasında suyun dezenfekte edilmesi önemlidir.

 

AKTİF KARBON FİLTRE SİSTEMLERİ
AC Serisi Teknik Tabloları

aktif karbon

 

LEAVE A COMENT

jigolo ol