Sistempark.net | Arıtma ve Çevre Teknolojileri | ARITMA EKİPMANLARI - Sistempark.net | Arıtma ve Çevre Teknolojileri
1501
page,page-id-1501,page-template-default,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,large,shadow3

ARITMA EKİPMANLARI

mapro-blower

BLOWER

Yan kanallı blowerlar, santrifuj fanların kullanıldığı oldukca yuksek basınc gerektiren turdeki tum uygulamalarda kullanılmaktadır. Yan kanallı aspiratorler de, fan ile ulaşılabilen vakumdan daha yuksek ancak vakum pompasının ulaşabildiği vakumdan daha duşuk olan değerler gerektiğinde kullanılmaktadır.

Donen (hareketli) parcalar govdeye değmemektedir. işlem sırasında surtunme yoktur, bundan dolayı ic bolum yağlama gerektirmez. Makine icinden gecen gaz saftır, kirlenmemiştir ve tamamen yağsızdır. Yan kanallı makinaların kullanımında diğer avantajlar şunlardır :

  • kolay kurulum
  • duşuk ses seviyesi
  • titreşimsiz calışma ve bu nedenle tamamen dinamik stabilite
  • minumum işletme maliyeti

Difüzör

Sistem havalandırması için en çok tercih edilen ekipmandır. Havalandırma tankına yerleşim şekli ve boruya montaj biçimi çok kolaydır. Yüksek oksijen verimi ve düşük basınç kaybı tercih sebeplerindendir. En büyük avantajlarından biri ise enerji verimidir. Atık su arıtma tesislerinin maliyet analizinde, havalandırma maliyetinin, toplam maliyetin %50 ila %80’ini oluşturduğunu gösteren araştırmalar sonrası büyük önem kazanmıştır.

Tambur elek

Tambur elek atıksu arıtma tesislerinde ve her türlü proses atıklarında kullanılan bir tambur ızgaradır. Döner tambur elekler evsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde kullanıldığı gibi deri, gıda,boya, tekstil, kağıt, şeker v.b. endüstrilerin her türlü proses atıklarında güvenle kullanılan bir ince ızgaradır. Tambur elek, V kesitli çok ince tellerin özel bir işlemle spiral şeklinde sarılarak, yüksek frekans yardımı ile kaynatılarak elde edilir. Bu kesit ile ızgara deliklerinin tıkanması hemen hemen imkansızdır ve bu sayede arıtma tesisinin yüksek verimle çalışmasına yardımcı olur. Tüm malzemeler AISI 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden imal edilmektedir.

Torba filtre

Torba Filtre sistemleri filtre gövdesi ve torba filtrelerden oluşmaktadır. Filtre gövdesi suyu arıtacak ana eleman olan torba filtreye yuvalık görevi yapar. Filtre gövdeleri Almanya menşeili polipropilen malzemelerden imal edilmektedir. İçeriden dışarıya olan sıvı akışı ile tüm partikül ve pislikler torba filtrenin içerisinde kalmaktadır. Torba filtre kirlendiği zaman yıkanabilir özelliktedir.

Mikserler

Mikserler; Kogulasyon, Nötralizasyon, Flokulasyon, Reaksiyon Tankları gibi Kimyasal Arıtma Ünitelerinde ve kimyasal hazırlama hazırlama tanklarında kullanılmaktadır.

Motor, redüktörlü şaft ve karıştırıcı pervaneden oluşmaktadır. Mil ve pervaneler polipropilen ya da paslanmaz malzemeden imal edilebilmektedir. Mikserlerimiz en düşük enerji tüketimiyle en yüksek verimi sağlayacak şekilde, ihtiyaca uygun, gerekli amaca yönelik üretilmektedir.

Filtre pres

Filtre Pres; atıksu arıtma tesislerinde çamurun susuzlaştırılması amacı ile kullanılan mekanik bir ekipmandır. % 30-35 oranında susuzluk sağlamasıyla tesis çalışmalarını kolaylaştırmaktadır. Filtre presin çalışma prensibi; sulu çamurun basınçlı bir pompa vasıtası ile filtre prese beslenerek, beslenen çamurun filtre pres plakaları arasında birikmesi, plakalar arası boşluk dolana kadar bu işlem devam etmesidir. Plakalar üzerinde ki bez süzme işlemi gerçekleştirmektedir. Katı madde bez yüzeyinde tutulurken sıvı form bezden geçerek plaka yüzeyinde ki deşarj deliklerinden atılarak sistemden uzaklaştırılır. Süzülme işlemi bittikten sonra piston açılır ve katı maddenin bertarafı yapılır.

-Plaka boyutları 250, 500, 630, 800, 1000 mm olarak üretilmektedir.

– Açma kapama manuel ya da otomatik olabilir.

– Plaka ayırma elle ya da otomatik olabilir.

– Arıtma Tesislerinde ve fosfat çamurlarında kullanılabilir.

Izgara

Atıksu bünyesinde bulunan iri katılar, taş paçaları, çakıllar gibi gözle görülebilir büyüklükteki katıların mekanik aksama zarar vermemesi için sudan giderilmesini sağlayan ön arıtma ekipmanıdır. İnce ve Kaba ızgara olmak üzere iki tiptedir.

Sistempark, atıksu karakterizasyonuna uygun olarak tasarlanan, en kaliteli malzemeler kullanılarak imal edilen ızgara çeşitleriyle su ve atıksu arıtma tesisi ihtiyacına hizmet vermektedir.