Sistempark.net | Arıtma ve Çevre Teknolojileri | ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZMETİ - Sistempark.net | Arıtma ve Çevre Teknolojileri
1283
page,page-id-1283,page-template-default,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,large,shadow3

ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZMETİ

ÇEVRE BELGESİ.Çevre mevzuatı kapsamında denetime tabi Kurum, Kuruluş ve İşletmeler, faaliyetlerinin mevzuata uygunluğunu, alınan tedbirlerin etkili olarak uygulanıp uygulanmadığını değerlendirmek, Tesis içi yıllık iç tetkik programları düzenlemek üzere çevre görevlisi/görevlileri istihdam etmek veya Çevre Danışmanlık Firmalarından çevre yönetim hizmeti almak zorundadırlar. Bu kapsamda Firmamız Çevre Yönetim Hizmeti ile Firmaların yükümlülüklerini yerine getirmeleri hususunda Danışmanlık vermektedir.

Çevre Danışmanlığı, “Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik” ‘inin EK-1 ve EK-2 listesinde yer alan işletmelerin faaliyetleri sonucunda çevre kirliliğine neden olan ya da neden olabilecek ve “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı”’nca yürürlülüğe konulan düzenlemelerce izne ve denetime tabi olan bir hizmettir.

21 Kasım 2008 Tarihli ve 27061 Sayılı Resmî Gazete ile yayınlanan Çevre Denetim Yönetmeliği ile her Firmaya kendi çevre birimini kurma ya da bu hizmeti lisanslı firmalardan alma zorunluluğu getirilmiştir.

Tesis veya faaliyetlerden;

a) Ek-1’de yer alan Tesis veya faaliyetler, en az iki çevre görevlisini çalıştırmak veya en az üç çevre görevlisinden oluşan Çevre Yönetim Birimlerini kurmak ya da yetkilendirilmiş Çevre Danışmanlık Firmalarından çevre yönetimi hizmeti almak zorundadır.
b) Ek-2’de yer alan Tesis veya faaliyetler öncelikle çevre görevlisi istihdam etmek veya en az üç çevre görevlisinden oluşan çevre yönetim birimini kurmak ya da yetkilendirilmiş Çevre Danışmanlık Firmalarından çevre yönetimi hizmeti almak zorundadır.

Firmamız;

–    Çevre İzni / Çevre Danışmanlık Hizmeti

–    ÇED Raporu, ÇED Görüşü ve Proje Tanıtım Dosyalarının Hazırlanması

–    Gayri Sıhhi Müessese (GSM) Ruhsatları ve İzinleri

–    İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatının Alınması

–    Atık Yönetimi / Lisanslar

Konularında hizmet vermektedir.

 

jigolo ol