Sistempark.net | Arıtma ve Çevre Teknolojileri | Kartuş ve Torba Filtreler - Sistempark.net | Arıtma ve Çevre Teknolojileri
2176
single,single-post,postid-2176,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,large,shadow3

BLOG

Kartuş ve Torba Filtreler

04 May 2015, by sistempa in Genel

k-kartus-torba

Kartuş Filtre Sistemleri:

Filtre gövdesi ve kartuşlardan oluşmaktadır. Filtre Gövdesi suyu arıtacak ana eleman olan kartuşlara yuvalık görevi yapar. Filtre gövdeleri paslanmaz çelik veya karbon çelik malzemelerden imal edilebilir. Kartuş Filtre Sistemlerinde kullanılan kartuşlar değişik mikron hassasiyetlerine sahiptir.  Bu nedenle değişik kapasiteler için uygun hassasiyette  uygun sayıda ve uygun özellikteki kartuşlar ile mikron mertebesinde hassas filtrasyon yapmak mümkündür. Filtreye giren ham suyun özellikleri, filtrenin kullanım süresi ve kartuşların kirlenme sürelerini etkileyen kriterlerdir. Kirlenen kartuşlar filtrenin basınç kaybını arttıracağı gibi filtreleme hassasiyetini de azaltacağı için değiştirilmelidir.

Torba Filtreler: 

Torba Filtre Sistemleri filtre gövdesi ve torba filtresinden oluşmaktadır. Filtre gövdesi suyu arıtacak ana eleman olan torba filtreye yuvalık görevi yapar. Filtre gövdeleri paslanmaz çelik veya karbon çelik malzemelerden imal edilir. içeriden dışarıya sıvı akışı ile tüm partükül ve pislikler torba filtrenin içerisinde kalmaktadır. Torba filtre kirlendiği zaman yıkanabilir özelliktedir.

 

 

KARTUŞ FİLTRE SİSTEMLERİ
CF Serisi Teknik Tabloları

speratör tablo

 

 

TORBA  FİLTRE SİSTEMLERİ
BF Serisi Teknik Tabloları

torba filtre

LEAVE A COMENT

jigolo ol