Sistempark.net | Arıtma ve Çevre Teknolojileri | ULTRA FİLTRASYON SİSTEMLERİ - Sistempark.net | Arıtma ve Çevre Teknolojileri
2224
single,single-post,postid-2224,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,large,shadow3

BLOG

ULTRA FİLTRASYON SİSTEMLERİ

04 May 2015, by sistempa in Genel

ufULTRA FİLTRASYON ÜNİTELERİ Temelde bir filtreleme işlemidir. Ultrafiltrasyon tekniğini kullanarak su antımında kendi başına veya osmos öncesinde uygulanabilmektedir. Ultrafiltrasyon modülleri, 0,01 mikron por çapına sahip membran yapısı ile kimyasal kullanımına gerek kalmadan bakteri, virüs ve diğer mikroorganizmalar için tam bir bariyer görevi görür. Yani bu por çapından büyük tüm partikülleri geri çevirerek; 0,1 NTU ‘dan daha düşük bulanıklık değeri ve organik madde gideriminde mükemmel bir filtrasyon yeteneği gösterir.

Bilindiği gibi içme sularında meydana gelen mikrobiyolojik kirliliklerin gideriminde en çok uygulanan yöntemlerinden biri suya klor dozajı yapmaktadır. Bu mikroorganizmaların giderimi üzerine etkisi oldukça fazla olmakla beraber % 100 değildir, bazı sporlu mikroorganizmalar gibi dezenfektanlara mukavemet edebilen organizmalar ancak Ultrafiltrasyon membranlan ile tutulabilmektedir. Bu da demektir ki Ultrafiltrasyon sistemlerinde kullandığımız membranların por çapları mikroorganizmaların çaplarından küçük olduğu için % 100 güvenle sudan arıtımını sağlamış oluruz. Bunun dışında suda bulunan organik maddeler ile klor bileşiklerinin,THM’ (trihalometan) ler oluşturduğu ve bu THM’ lerin insan bünyesi üzerine toksik etkisi geri dönülemez rahatsızlıklara neden olduğu bilinmektedir. Bu anlamda ultrafiltrasyonun suya herhangi bir katkı maddesi vermemesi, artık ürün bırakmaması, istenmeyen oksidatif maddeleri üretmemiş olması en önemli avantajlarıdır.

 

UF ultrafiltrasyon modülleri, yüzeysel sulann mükemmel fıltrasyonunun yanında ,konvansiyonel biyolojik ve kimyasal arıtma çıkış sularının, ters osmoz sistemlerine beslenebilmesine olanak sağlamakta ve atıksu geri kazanım projelerinde önemli yer tutmakta ve deniz suyu osmoz sistemlerinin ön arıtımında oldukça fazla kullanılmaktadır.uff

UF sistemleri aynca deniz suyu antımı, gıda sektörü ve meşrubat prosesleri, doğal içme suyu hazırlama fabrikaları, bakteri alımı ve suyun dolaylı dezenfeksiyonu ve birçok özel proses de başan ile kullanılmaktadır. Atık suların geri kazanımları için özel ve MBR kökenli suyun tekrar geri kazanılmasına yönelik proseslerde sistemlerin can damarını oluşturmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

ULTRAFİLTRASYON SİSTEMLERİ
UF Serisi Teknik Tabloları

ultra filtrasyon

LEAVE A COMENT

jigolo ol